Wywiad z naszą kursantką Weroniką Szałkowską

Weroniko, dzień dobry. Jesteś świeżo po ukończeniu pierwszego modułu SYSTEM w Szkole Mentorów Kariery. Jakie masz, tak na gorąco, przemyślenia na temat kursu?

Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy „super, że się na ten kurs zdecydowałam”. Niedawno skończyłam studia podyplomowe z coachingu
i zaczęła mi świtać w głowie myśl „co jeśli przyjdzie do mnie klient, który kompletnie nie wie w jakim kierunku chce się rozwijać zawodowo?”.
Być może sam coaching byłby wystarczający, ale ja nie chciałam ryzykować, potrzebowałam dodatkowego narzędzia, które z góry jasno określi punkt A i punkt B (podczas gdy w coachingu punkt B jest w pewnym stopniu niewiadomą zarówno dla klienta jak i coacha). Dzięki Szkole Mentorów Kariery dostałam ten brakujący element – teraz mogę wspierać zarówno osoby, które potrzebują partnera (coacha) jak i takie, którym ta forma wsparcia nie wystarczy. Znacząco podniosło to mój komfort pracy.

Co jest Twoim zdaniem najmocniejszą stroną tej części kursu, czyli modułu SYSTEM?

O rany, ale mam wymienić tylko jedną? Największą zaletą z mojej perspektywy jest wiedza zaserwowana w usystematyzowany sposób. Bloki są stworzone w logiczną całość, nie ma skakania po tematach. Dodatkowo Wasze szkolenie to jest prawie samo mięso – dużo narzędzi, konkretne kroki – zero „zabaw” w stylu „to teraz masz 20 min na zastanowienie się co to jest kariera”. Dla mnie to jest ogromny plus. 

Jesteś związana z pracą w HR, pracujesz jako szefowa działu HR. Czy osobom z HR także przydadzą się kompetencje Mentora Kariery?
W jaki sposób można wykorzystać narzędzia i wiedzę w organizacji?

Zdecydowanie! Żyjemy w świecie, który z jednej strony daje nam niekończące się możliwości, a z drugiej w takim, w którym trudno się jest zdecydować na wybór tylko 1-2 z nich. Powiedziałabym, że dla wielu osób ten wybór jest wręcz przytłaczający. Myślę, że pracownicy (a także sama firma!) skorzystają na tym, że HR dostrzeże osoby, które nie są zadowolone ze swojej pracy i zamiast rezygnować ze współpracy – pomoże im odkryć w czym mogłyby być dobre i zorganizować im przeniesienie do nowego działu. 

Jako już dyplomowana Mentorka Kariery Szkoły Mentorów Kariery, w jaki sposób zachęciłabyś przyszłych Mentorów Kariery do udziału w szkoleniu?

Jeśli szukasz wiedzy podanej w konkretny i usystematyzowany sposób to bez dwóch zdań będziesz zadowolony/a ze Szkoły Mentorów Kariery. Nie tylko otrzymasz dużo narzędzi czy pomysłów na pełne procesy mentoringowe, ale też zaoszczędzisz czas – myślę, że wiele szkół podaje taką dawkę wiedzy w czasie wielokrotnie dłuższym niż SMK. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.