O nas

W świecie Szkoły Mentorów Kariery  Magda mówi „nie” w pracy,  Igor umawia się z szefem na rozmowę  o swojej przyszłości zawodowej, Ania zmienia pracę po 40, Janek wybiera kierunek studiów w zgodzie ze swoimi wartościami, a nie jak chcą rodzice, Basia przekształca pasję w biznes i zaczyna generować dodatkowe dochody, a Wanda „już wie”…

W tym świecie mentorzy kariery z lekkością  wspierają innych w karierze i cieszą się z sukcesów swoich klientów/pracowników.

Kim jest Mentor Kariery?

Mentor kariery wspiera zawodowo inne osoby w świadomym rozwoju ich kariery, na każdym jej etapie. Posiada odpowiednie kompetencje oraz wiedzę, aby skutecznie wesprzeć w procesie zmian w obszarze zawodowym opartym na wartościach życiowych, talentach, posiadanym doświadczeniu i …marzeniach. Jest przewodnikiem w zmianie, którą przechodzi Klient, pomaga w przejściu „od planu do realizacji”. 

Mentor kariery, w czasie pracy z klientem, występuje w 3 rolach, dzięki którym widać konkretne efekty procesu mentoringowego: 

który pomaga w znalezieniu drzemiącego w każdej osobie potencjału zawodowego

który wspomaga planowanie poszczególnych etapów realizacji celu

który wspiera w sprawnym działaniu.

Nasze „dlaczego” – MISJA

Wierzymy, że każdy człowiek jest inny i potrzebuje indywidualnego zrozumienia potrzeb związanych z karierą. Dlaczego? Ponieważ znajduje się w określonej sytuacji zawodowej, ma różne talenty, doświadczenie, kieruje się w życiu własnymi wartościami życiowymi, i wreszcie – ma swoje marzenia związane z rozwojem zawodowym.  

Wierzymy, że wspieranie w karierze przynosi radość, satysfakcję i spełnienie dwóm stronom: mentorowi i osobie, która wsparcie otrzymuje.

Dlatego uczymy mentorów kariery zrozumienia potrzeb osób potrzebujących wsparcia w karierze i dopasowania odpowiednich narzędzi, aby skutecznie przeprowadzić efektywny proces, niezależnie od sytuacji zawodowej, w jakiej znajduje się ta osoba.

Dajemy sprawdzony system pracy (kompetencje + narzędzia) z osobą szukającą wsparcia w rozwoju kariery. Budujemy pewność siebie i odwagę do działania.

PATENT MENTORA KARIERY

Program Szkoły Mentorów Kariery MENTOR KARIERY PRO składa się z trzech modułów:

  • System
  • Efektywna Rekrutacja
  • Biznes na start

Każdy z modułów można zakupić osobno lub w pakietach. W ramach poszczególnych modułów przekazujemy naszym kursantkom i kursantom gotowe narzędzia pracy (karty pracy, zeszyty ćwiczeń) oraz uczymy płynnego przejścia w role.

Mentor kariery to nie tylko określone umiejętności, ale przede wszystkim konkretna postawa. Dlatego też fundamentalnym elementem procesu nauki w Szkole Mentorów Kariery jest przejście przez własny proces pogłębiania samoświadomości. Zajęcia praktyczne łączą w sobie omawianie case study, pracę z klientem oraz wykonywanie większości ćwiczeń na samej sobie. Tylko taka forma nauki pozwala zrozumieć perspektywę klienta.