Wywiad z naszą kursantką Małgorzatą Paluch

Dzień dobry Gosiu. Dużymi krokami zbliżasz się do ukończenia kursu Mentor Kariery, a właściwie już tylko proces certyfikacji przed Tobą i kilka konsultacji w temacie rozwoju biznesu. Jakie masz, tak na gorąco  przemyślenia na temat kursu? Warto było rozwijać się z nami?

W tym punkcie, w którym jestem zawodowo, z moim trenersko-nauczycielskim zacięciem i HR-owym doświadczeniem,  taki kurs dla mnie to jak wisienka na torcie. Zwłaszcza, że jak się tak zastanowić, to od dłuższego już czasu pomagałam ludziom w różnych perturbacjach zawodowych i życiowych. Super, że dzięki kursowi dowiedziałam się będę mogła robić to bardziej profesjonalnie i wykorzystywać do tego narzędzia, o istnieniu których  nawet nie wiedziałam. 

Co jest Twoim zdaniem najmocniejszą stroną naszego szkolenia? Takie TOP 3 rzeczy.

1.         Praktyka biznesowa prowadzących – dla mnie ma to ogromną wartość, gdy prowadzący zna środowisko biznesowe i wie jak się w nim poruszać, jakie problemy mogą się w nim pojawić, po prostu mówimy tym samym językiem i dzięki temu jest dużo łatwiej.

2.         Dzięki ćwiczeniom można poznać swoje mocne i słabe strony, swój potencjał i swoje ograniczenia – po prostu poznać lepiej siebie samą. 

3.         Ten kurs uświadomił mi, że mam odpowiednie zasoby, aby zrealizować swój kolejny pomysł na życie. Dzięki niemu będę potrafiła zamienić swoje dotychczasowe, trochę amatorskie podejście do tematu pomocy innym w ich zawirowaniach zawodowych na profesjonalne i ustrukturyzowane wsparcie poparte sprawdzonymi i różnorodnymi narzędziami. 


Gosiu, jesteś związana z pracą w HR, masz wieloletnie doświadczenie w tym obszarze. Czy osobom z HR przydadzą się kompetencje Mentora Kariery? Jak zachęciłabyś osoby z HR do udziału w kursie? 🙂

Jeśli chodzi o zachęcenie HR, to może przedstawię im poniższe potencjalne korzyści:

– mentoring kariery może być traktowany jako wsparcie organizacji w stworzeniu indywidualnych ścieżek kariery uwzględniających jednocześnie preferencje i potrzeby poszczególnych pracowników

– pracownicy poszukują firm, które rzeczywiście potrafią zdiagnozować potencjał danego pracownika i zaproponować mu program rozwoju – to kryterium wyboru pracodawcy jest szczególnie ważne dla pokolenia Millenialsów (chyba też i Zetek). Trzeba pamiętać, że Millenialsi wolą bardziej rozwojową i ciekawszą pracę, dążą do spełnienia swoich ambicji i nabycia nowych umiejętności tam, gdzie sami zapragną. Tak więc pracodawcy muszą mieć dobrą
i przemyślaną strategią zarządzania talentami, aby najpierw przyciągnąć i a potem utrzymać (co często jest większym wyzwaniem) takich kandydatów w pracy. Pomocne może być zaproponowanie indywidualnych ścieżek rozwoju w oparciu o mentoring kariery wewnątrz firmy.

– mentoring kariery może też być bardzo dobrym narzędziem podnoszenia satysfakcji pracownika z życia – ten aspekt jest bardzo ważny w obecnych czasach, w których dobrostan pracownika powinien być postrzegany jako kluczowy przez pracodawców, zwłaszcza w obecnych, niepewnych czasach. Ocena jakości życia zawodowego, odkrycie talentów, uzdolnień i predyspozycji danego pracownika oraz zadbanie o jego rozwój może  przyczynić się do wzrostu satysfakcji, zmniejszenia stresu i podniesienia wiary we własne siły, a także zredukować fluktuację (=redukcja kosztów!).

Gosiu, dziękujemy bardzo za Twoją opinię. Niech będzie inspiracją dla wszystkich osób, które rozważają wejście na pokład naszej Szkoły Mentorów Kariery. A Tobie życzymy samych sukcesów, bo z Twoją energią, doświadczeniem i solidnym warsztatem – jesteś na niego skazana 😊

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.