Program

Program Szkoły Mentorów Kariery to UNIKALNA FORMUŁA opracowana na bazie wieloletniego doświadczenia biznesowego i mentorskiego. To logicznie ułożony SYSTEM DO WSPIERANIA W KARIERZE. To MAPA dla absolwentów, dzięki której pewnie prowadzą klienta w procesie zmiany zawodowej od pierwszego kontaktu z mentee po poszukanie pracy lub pracę nad rozwojem marki osobistej.

Elementy programu

Program składa się z trzech poziomów:

Certyfikat Mentora Kariery

Po ukończeniu Szkoły Mentorów Kariery absolwent dopuszczony jest do certyfikacji. Praca certyfikacyjna stanowi potwierdzenie, że absolwent opanował SYSTEM DO WSPIERANIA W KARIERZE I JEST GOTOWY DO PEŁNIENIA ROLI MENTORA KARIERY. Po certyfikacji BIO absolwenta zostaje umieszone na stronie MENTORKI KARIERY

Przykładowy Certyfikat ONLINE ukończenia kursu Mentor Kariery PRO:

Treści poszczególnych modułów są tak dobrane, by nasi absolwenci czuli się pewnie w nowej roli zawodowej. Zaobserwowałyśmy, iż wiele osób rozważających praktykę wsparcia innych w rozwoju ich kariery zawodowej mierzy się z 3 rodzajami wyzwań:

• Brak wiary we własne możliwości (Czy dam sobie radę? Czy mam odpowiednie umiejętności/ predyspozycje? Nigdy tego nie robiłam!),
  • Brak gotowej struktury pracy oraz odpowiednich do sytuacji narzędzi,
  • Brak rozeznania w realiach biznesowych pracy Mentora Kariery oraz realiów biznesowych,
    w których funkcjonują ich klienci.

Dlatego jednym z celów kształcenia w Szkole Mentorów Kariery jest także zbudowanie w kursantce/kursancie gotowości do działania. Jak powiedział Morfeusz w filmie „Matrix”:

Istnieje różnica między znajomością drogi a podążaniem nią

My dajemy wiedzę, praktykę, motywujemy do działania!!!