System

System. Jak prowadzić proces mentoringu kariery?

Tworzenie scenariuszy pracy mentora kariery. Nauka oraz praktyka narzędzi i kompetencji niezbędnych do efektywnego wspierania w karierze.

Na tym poziomie nauczysz się przeprowadzać sesję próbną, na której zdiagnozujesz potrzeby klienta/pracownika i które to będę podstawą przygotowania Kontraktu Mentora Kariery. Kolejne etapy to logicznie zestawione kroki pracy z klientem/pracownikiem. W każdym z nich poznasz kilka narzędzi, abyś mógł dopasowywać je do potrzeb konkretnych osób, ale także ich temperamentu i osobowości. Podzielimy się z Tobą wieloma przykładami wsparcia: od szukania pomysłu na nową karierę, przez zbudowanie pewności siebie potrzebnej do awansu, jak i rozwiązywania dylematów zawodowych.

Poznasz również strategie ustalania celów i planowania, aby klient/pracownik od marzeń przystąpił do ich realizacji. Nie zabraknie omówienia istotnych elementów pracy z osobą, której udzielamy wsparcia, jak zadawanie pytań coachingowych i mentoringowych, udzielanie feedbacku, aktywne słuchanie, asertywność i uważność na potrzeby klienta.

Co będziesz potrafiła po ukończeniu tego poziomu?

Po tym poziomie będziesz mogła przygotować swój scenariusz pracy mentora kariery i zacząć aktywnie wspierać w karierze.

Jakie tematy przerabiane są na tym poziomie?

• Diagnoza potrzeb
  • Kontrakt Mentora Kariery
  • Czy to jest czas na zmianę?
  • Gdzie jestem i dokąd zmierzam? Praca z celami
  • Diagnoza zasobów – praca z przekonaniami o karierze, wartości życiowe, talenty, zawodowa pewność siebie
  • Modelowanie kariery, tworzenie ścieżek kariery
  • Planowanie kariery praktyczna pomoc we wdrożeniu
  • Praca z klientem: elementy komunikacji, asertywność (zadawanie pytań, feedback, uważność na potrzeby klienta)

LISTA BONUSÓW

E-book z 13 linkami do darmowych testów do pracy z klientem. Szablony gotowe do wdrożenia (kontrakt, diagnoza i inne narzędzia). Gotowy scenariusz do pracy Mentora Kariery.

Przy zakupie pakietu Mentor Kariery (System + Efektywna rekrutacja ) lub Mentor Kariery PRO (System + Efektywna Rekrutacja + Biznes na start) dodatkowy BONUS, czyli 2 SPOTKANIA SUPERWIZJYJNE. W trakcie szkolenia kursanci przeprowadzają samodzielny proces mentoringu kariery. Spotkanie superwizyjne mają wesprzeć kursanta w ich pierwszych procesach. Na spotkaniach omawiamy sytuacje kursantek w pracy z klientem/pracownikiem.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z NASZĄ ABSOLWENTKĄ, KTÓRA UKOŃCZYŁA MODUŁ SYSTEM W SZKOLE MENTORÓW KARIERY: