Wywiad z naszą kursantką Dorotą Sitkiewicz

Doroto, dzień dobry. Jesteś świeżo po ukończeniu pierwszego modułu SYSTEM w kursie Mentor Kariery PRO. Jakie masz, tak na gorąco  przemyślenia na temat kursu?

Uważam, że Moduł SYSTEM jest idealnym rozwiązaniem dla osoby, która chce zostać mentorem kariery. Wybór Szkoły Mentorów Kariery to dla mnie „strzał w dziesiątkę”. Szukałam kursu, który nie będzie bazował tylko na wiedzy „teoretycznej”. Chciałam poznać rolę mentora kariery „od kuchni” i krok po kroku uczyć się praktycznego warsztatu. Szkoła spełniła moje oczekiwania w 100%.Tak jak sobie wyobrażałam, otrzymałam praktyczny warsztat mentora kariery.
Po zakończeniu modułu SYSTEM czuję, że jestem bardzo dobrze przygotowana do wspierania innych osób w karierze zawodowej.

Co jest Twoim zdaniem najmocniejszą stroną tej części kursu?

Cały Moduł System jest tak skonstruowany, aby nauka była samą przyjemnością. Doceniam interaktywną książkę, która jest  taką „bazą wiedzy” mentora kariery i  do której w każdej chwili można zajrzeć. Na pewno będę ją również uzupełniać z czasem w swoje metody i narzędzia, które mi się sprawdziły w pracy z klientem. Podoba mi się również to, że otrzymałam już sprawdzone, gotowe narzędzia pracy do wykorzystania „od zaraz”. Niewątpliwie dzięki kursowi każdy uczestnik zyska  pewność siebie i motywację do pracy w nowej roli.

Jesteś związana z pracą HR, pracujesz jako rekruter. Czy w tej pracy także przydadzą się kompetencje Mentora Kariery? W jaki sposób można wykorzystać narzędzia i wiedzę w organizacji?

Oczywiście, myślę, że kompetencje mentora kariery z powodzeniem można wykorzystać w działach hr w organizacji. Mentor kariery może stać  się w organizacji ekspertem, który ma za zadanie wspierać pracowników w karierze już od momentu wejścia do organizacji, przez awanse, przebranżowienia, aż po ich wyjście z firmy ( outplacement ).Czyli może np. pomagać pracownikowi  w czasie zmiany stanowiska, przygotować go do awansu lub projektować  ścieżki  kariery w organizacji. 

Jako już dyplomowana Mentorka Kariery Szkoły Mentorów Kariery, zbliżająca się wielkimi krokami do certyfikacji, w jaki sposób zachęciłabyś przyszłych Mentorów Kariery do udziału w szkoleniu?

Jeżeli chcielibyście pełnić rolę mentora kariery i szukacie kursu, który będzie nastawiony na praktykę, to wybierzcie Szkołę Mentorów Kariery. Moduł SYSTEM pod skrzydłami Małgosi wyposaży Was w sprawdzony model pracy z klientem oraz gotowe narzędzia do wykorzystania w procesie mentoringowym. Efektem ukończenia kursu będzie z pewnością to poczucie, że jesteście przygotowani i wspieranie innych w rozwoju kariery to Wasza Droga 🙂 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.