Wywiad z naszą kursantką Aleksandrą Berezowską

Dzień dobry. Jesteś świeżo po ukończeniu kursu online Mentor Kariery. Jakie masz, tak na gorąco przemyślenia na temat kursu?

Podczas realizacji kursu, otrzymałam wiedzę i materiały niezbędne do poprowadzenia ośmioklasistów przed wyborem ścieżki kształcenia zawodowego. Dokładnie z takimi oczekiwaniami zapisałam się na kurs i moje oczekiwania zostały zaspokojone w 100%.

Co jest Twoim zdaniem najmocniejszą stroną tej części kursu?

Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób, obfitowały w ciekawe przykłady, po każdym z zajęć były przesyłane materiały, które są przygotowane bardzo profesjonalnie, przejrzycie, atrakcyjnie. 

W jaki sposób nabytą wiedzę wykorzystasz w swojej pracy, a może już to robisz? 🙂

Otrzymane materiały już wykorzystuję podczas zajęć z doradztwa zawodowego, podczas wizyt w szkołach podstawowych w ramach promocji kształcenia zawodowego. 

Czy w związku z nową rolą Mentorki Kariery pojawiły się u Ciebie nowe perspektywy zawodowe?

Na tę chwilę nie poszukuję nowych perspektyw zawodowych, zdobyte umiejętności wspierają aktualnie mój warsztat pracy, jednakże w najbliższej przyszłości będę rozważała dodatkową działalność z doradztwa zawodowego dla dzieci i młodzieży. 

Olu, co byś doradziła doradczyniom zawodowym, które interesują się kursem, ale jeszcze trochę się wahają, jak zachęciłabyś je do udziału w szkoleniu?

Posiadanie uprawnień doradcy zawodowego nakłada na nas obowiązek wzbogacania warsztatu pracy, pozyskiwania atrakcyjnych narzędzi do pracy z młodzieżą, narzędzi których forma pozwala skutecznie zdefiniować ich talenty, kompetencje, zainteresowania, dzięki czemu będzie możliwe rozrysowanie ścieżki kariery. Wszystkim osobom, które pełnią rolę doradcy zawodowego polecam kurs mentora kariery, otrzymane narzędzia do pracy pozwolą Wam krok po kroku przeprowadzić dzieci/ młodzież  przez las trudnych decyzji o planowanej karierze zawodowej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.