Profesjonalny audyt CV

Po co płacić za wiedzę, którą mogę spokojnie znaleźć w Internecie? Albo w książkach? Jest tyle bezpłatnych źródeł wiedzy, że mogę sama przygotować idealne CV. Albo jeszcze lepiej! Znam kilka grup na Facebooku, gdzie mogę „wrzucić” swoje CV i dostanę feedback od wielu osób, a nie tylko jednej.

No właśnie:) Po co komu usługi Mentorki Kariery w zakresie przygotowania CV? W końcu taki audyt to wydatek rzędu kilkuset złotych, czasem więcej, w zależności od zawartości pakietu oraz metodyki działania. Co dostaniesz w zamian?

Zacznijmy od zastanowienia się, jak do tej pory wyglądał proces przygotowania Twoich CV? Ile czasu poświęcasz na przygotowanie CV? Na czytanie materiałów, które wesprą Cię w tym procesie? Na konsultacje z innymi? Czy przygotowując CV na kilka ofert indywidualizujesz je, czy może wszędzie wysyłasz ten sam dokument?

Na ile Twoi doradcy (członkowie rodziny, znajomi, obce osoby z grup na FB) wgłębili się w Twój „przypadek”? Rozumiem przez to znajomość Twojego dotychczasowego dorobku zawodowego, Twoich ambicji, Twoich celów, Twoich atutów/talentów i słabszych obszarów. Jednym słowem – Twojego kontekstu. A po co kontekst? Po to, żeby wiedzieć, co zamieścić w CV, żeby było możliwie najlepiej dopasowane do Ciebie i do stanowiska, na które aplikujesz.

Uwagi dotyczące estetyki CV (kolory, ikony, grafiki), układu treści, wyglądu zdjęcia oczywiście są istotne. Szczególnie przy bardzo „wyrównanych” kandydatach. Jednak najważniejsze są Twoje wybrane dokonania zawodowe oraz to, co wnosisz do organizacji – Twoje kompetencje, Twoje mocne strony, Twoja tożsamość zawodowa. A w te obszary wgłębia się niewiele osób.

Projektantka Kariery przede wszystkim chce poznać Ciebie. Zadaje pytania, drąży. Bada Twoją motywację i odkrywa pokłady potencjału, którego nie zawsze (a najczęściej wcale) jesteś świadoma. Tak, od tego zaczyna się audyt CV. Sam dokument jest zaledwie odzwierciedleniem jakiejś części Ciebie, którą chcesz pokazać potencjalnemu pracodawcy. A żeby dobrze przygotować CV trzeba najpierw znać dostępne zasoby.

Zdarza się, że na rynku pojawiają się usługi audytu CV polegające tylko na poprawkach przysłanego dokumentu, bez rozmowy. Z moich obserwacji wynika to najczęściej z potrzeb, czy może oczekiwań klientów, którzy nie chcą płacić więcej, nie chcą też poświęcać czasu na rozmowy, na ćwiczenia. Klient ma prawo do takich decyzji. Tak jak Mentorka Kariery do wyboru zakresu i standardów pracy, jakie chce świadczyć. Ja namawiam Cię serdecznie do tej głębszej pracy. Wymaga więcej wysiłku i pieniędzy, ale jeden taki proces wyposaży Cię w wiedzę o sobie, którą wykorzystasz nie tylko w kolejnych rekrutacjach, ale przede wszystkim w życiu.

Praca z Mentorką Kariery to również „przegadanie” aplikacji. Dzięki pytaniom i ćwiczeniom do przerobienia układasz sobie wszystko w głowie, a potem na dokumencie. Zaczyna się od rozmowy, pojawiają się ćwiczenia, potem poprawki CV, szlifowane do momentu aż efekt będzie satysfakcjonujący dla Klienta i dla MK:) I tu uwaga, Mentorka Kariery jest najczęściej bardziej wymagająca w tym zakresie;)

Na koniec poruszę jeszcze argument finansowy. Zmiana pracy wiąże się zazwyczaj ze zmianą wynagrodzenia na wyższe. Czasem jest to kilkaset złotych miesięcznie, czasem kilka tysięcy. Na pewnych stanowiskach więcej. Czy dla takiej zmiany, nie warto zainwestować w usługi profesjonalistki?

Pracę marzeń możesz zdobyć bez usług MK. Nigdy nie napiszę, że jest inaczej. Sama ostatnie 11 lat radziłam sobie bez tych usług. Jednak w momencie, gdy zaczęłam edukację w tym zakresie (a miałam w sobie głębokie przekonanie, że jestem już bardzo świadoma w obszarze wspierania rozwoju zawodowego) i pracę na własnym przypadku oraz moich klientów „uderzyło mnie”, jak wiele kwestii można zrobić szybciej, bardziej przemyślanie, bardziej świadomie. Dotarło do mnie również to, ile rzeczy jeszcze nie wiedziałam. I tu zaczęła się moja misja:)

Tak więc, podsumowując… Korzystając z usług Mentorki Kariery płacisz za: szybciej, bardziej świadomie, wiele perspektyw, doświadczenie zebrane w ciągu pracy z wieloma innymi klientami.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.