Jak w praktyce zastosować SZEF-a?

W dzisiejszym wpisie w praktyce zastosujemy ćwiczenie SZEF – na moim przykładzie:) Stworzę swój profil zawodowy w kontekście mojej roli menedżera. Zaznaczę od razu, że nie będę się tu mocno wgłębiać, chcę przede wszystkim pokazać mechanizm tworzenia;) I jeszcze jedno, uzupełniaj SZEFa tak, jak Ty rozumiesz poszczególne „kategorie”, to ma być Twój profil:)

Mój stosunek do pracy: potrzeba kreowania, koncentracja na produktywnym wykorzystaniu czasu (unikam nadgodzin), praca powinna mnie rozwijać, praca to ważna część mojego życia – lubię pracować, orientacja na nowości, otwartość na inny punkt widzenia, zorientowanie na ludzi.

Zasób wiedzy: wiedza w obszarze coachingu/mentoringu/doradztwa, przygotowywanie raportów, analiz i prezentacji, tworzenie i egzekucja budżetów marketingowych, zarządzanie projektami (marketing), koordynacja pracy podwykonawców, negocjacje umów najmu.

Fachowość: silnie rozwinięte myślenie strategiczne, umiejetnie motywuje i inspiruje do działania, łatwość adaptacji w nowych warunkach funkcjonowania, uważność na współpracowników, efektywna komunikacja, łatwość nawiązywania i podtrzymywania relacji.

Doświadczenie: 10 lat doświadzcenia w pracy w obszarze marketingu, 1,5 roku pracy na stanowisku związanym z zarządzaniem nieruchomością komercyjną, praca w mikro-, średnich przedsiebiorstwach oraz korporacji, wielokrotna relokacja na terenie Polski.

Co z tego można przygotować?

Skuteczna menedżerka, z łatwością adaptująca się do nowych warunków pracy. Doświadczenie zdobyte, zarówno w mikro- i średnich organizacjach, jak i korporacji przekłada się na elastyczność zarządzania różnorodnymi projektami. Z łatwością buduje relacje oraz dostrzega potencjał tkwiący w zespole i prowadzonych zadaniach. Silnie rozwinięte myślenie strategiczne wpływa na holistyczne podejście w zarządzaniu, jak również umiejętność dostrzeżenia odmiennych perspektyw.

Słowa charakteryzujące jej styl pracy: elastyczność, otwartość, relacyjność.

Myślę, że z tych samych danych mogłabym przygotować jeszcze kilka innych opisów, ale ten jest bardzo w zgodzie z tym, co chcę o sobie przekazywać innym.

Te same zasady można wykorzystywać przy tworzeniu bio na swoich stronach www, gdy prowadzisz własną działalność. Poniżej dzielę się z Wami opisami osób działających w przestrzeni publicznej, które cenię i które robią to dobrze:) Niech będą Waszą inspiracją:

Sylwia Królikowska:

No alt text provided for this image

Małgorzata Dziubała:

No alt text provided for this image

Jeśli chcecie więcej takich wpisów z przykładami dajcie znać w komentarzach, będziemy ćwiczyły do skutku:)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.